EUROPA 2020: Régi postai útvonalak
Az Európai Postaüzemeltetők Egyesületének (PostEurop) tagjai évente bocsátanak ki ugyanabban a témában bélyeget, amivel a tagországok azonos értékeiket mutatják be. Az „EUROPA” bélyeg jelenleg is az egyik legnépszerűbb gyűjtési tematika, és a hivatalos logóval ellátott kiadványok a legkeresettebb bélyegújdonságok között találhatók. A tagországok 2020-ban a régi postai útvonalak témakört jelenítik meg. A 2x2 bélyegből álló magyar bélyegkisív Elekes Attila André grafikusművész tervei szerint az ANY Biztonsági Nyomda Nyrt.-ben 20.000 példányban készült. A Filapostán, a filatéliai szakszolgálatokon, egyes postahelyeken és a www.posta.hu-n vásárolható meg.
Magyarország területén Nagy Lajos király uralkodása idején honosodtak meg a céhposták, melyek a maguké mellett a magánemberek leveleit is továbbították, a vándorló kereskedők és iparosok távoli vidékre vitték el megbízóik üzenetét, leveleit. Közülük a leghíresebbek a mészárosposták voltak, melyek lényege, hogy a marhát az Alföldről külföldi piacokra lábon hajtó marhahajcsárok fegyveres kísérettel haladtak, és egyéni megbízással városok, polgárok levelezését is vitték-hozták.
A bélyegképek fő motívuma egy sárgarézből készült mészáros céh behívó tábla és egy szarukürt. A bélyegképek alnyomatán Balla László festő, grafikus Mészárosposta vonulása Magyarországon illetve Postakocsi vonulása a Hortobágyon c. alkotásai láthatók. A kisív alnyomatán John Speed 17. század eleji rézmetszetű Magyarország térképe látható, melynek keretében négy magyar város látképe és a kor társadalmának jellegzetes tagjait ábrázoló rajzok láthatók. A bélyegeken megjelenített műtárgyak a Postamúzeum Debrecenben található Delizsánsz kiállítótermében tekinthetők meg.