EUROPA 2021: Védett hazai állatok
Az Európai Postaüzemeltetők Egyesületének (PostEurop) tagjai évente bocsátanak ki ugyanabban a témában bélyeget, amivel a tagországok azonos értékeiket mutatják be. Az „EUROPA” bélyeg jelenleg is az egyik legnépszerűbb gyűjtési tematika, és a hivatalos logóval ellátott kiadványok a legkeresettebb bélyegújdonságok között találhatók. A tagországok 2021-ben a védett hazai állatok témakört jelenítik meg. A 2x2 bélyegből álló magyar bélyegkisív Petényi Tibor Z. grafikusművész tervei szerint az ANY Biztonsági Nyomda Nyrt.-ben 20.000 példányban készült. A Filapostán, a filatéliai szakszolgálatokon, egyes postahelyeken és a www.posta.hu–n vásárolható meg.
Magyarországon a vadon élő állatok védelmét törvény szabályozza. Bárminemű zavarásuk, kínzásuk, veszélyeztetésük, elpusztításuk, vagy akár környezetük károsítása is szigorúan tilos.
A magyar bélyegkisív egyik címletén egy énekesmadár, másik címletén pedig egy menyétféle látható. A cigánycsuk a verébalakúak rendjébe tartozó, Magyarországon márciustól októberig fészkelő költöző madár. 2021-ben az év madarának választották. A molnárgörény kistermetű ragadozó, a Dunántúlon és az Alföldön leginkább gyepek, mezőgazdasági területek szélén fordul elő. A közönséges görénytől főként világosabb bundája és agresszívebb viselkedése különbözteti meg. A bélyegkisív keretrajzán néhány további, Magyarországra jellemző állat látható: az Alföldön lösz- és homokgyepeken élő vak rágcsáló, a magyar földikutya; a rovarok osztályába tartozó, fekete-sárga színű, elsősorban repülő rovarokkal táplálkozó, fokozottan védett keleti rablópille és az élénk tollazatáról elnevezett, főleg legyekkel, szúnyogokkal táplálkozó sárga billegető. Az alkalmi borítékon és a bélyegzőben egyaránt a cigánycsuk és a molnárgörény rajza szerepel.