Gubik_Petra_1920x400px

„CSODÁLATOS ÉRZÉS URALNI A SZÍNPADOT” - EGY CSÉSZE KÁVÉ Gubik PetráVAL

Gubik Petra Junior Príma díjas színésznő, több tucat főszerepet formált meg a színpadokon, emellett koncertezik, szinkronizál, sőt saját verseket ír. Tavaly több postás rendezvényen lépett fel, többek között a postai világnapi díjátadó gálán.

Gubik_Petra_700x467

Az egyik legfoglalkoztatottabb művésznek számítasz. Koncertezel, színházban játszol, szinkronizálsz, tévésorozatokban (200 első randi, Drága örökösök) is szerepeltél. Melyikben érzed magad a legszabadabbnak?
Szerencsés vagyok, hogy ezt mind együtt csinálhatom, de nem igaz, hogy mindenben egyszerre lehet száz száza¬lékban teljesíteni, a sokféle szerepből be kell áldozni, kompromisszumot kell hozni. Mivel a zene nagyon fontos volt az életemben, és olyan kifejezési formá¬nak tartom, amelyet egyben terápiaként is megélek, ezért ezt érzem a legfelsza¬badítóbbnak.

2007-ben a kisvárdai Doktorock színtársulat tagjává váltál, ahol az első jelentős szerepedet 17 évesen kapod. Békéscsabán Szomor György rendezésében, az Aida című musical címszerepét pedig 19 évesen játszod. Vissza tudsz emlékezni, hogy milyen érzés volt színházi színpadon állni egy főszerepben?
Csodás érzés, amikor te uralod a színpadot. A Fame főszerepe félig amatőr társulatnál volt, az Aida viszont az első főszerepem volt kőszínházban, ami azért fontos, mert itt már társulattag voltam, és először álltam profi színművészekkel a színpadon, ahol be kellett illeszkedni a társulatba, meg kellett felelni „zöldfülű¬ként”. Mai napig családtagként tekintenek rám, hiszen gyerekként kerültem oda, de felnőttként jöttem el, ezért is tartom Békéscsabát második otthonomnak.

Innentől kezdve folyamatosan színpadon vagy, közel 60 darabban szerepeltél. Van kedvenced vagy mérföldkő, amit kiemelnél?
Aida címszerepén túl kiemelném a POSZT-fesztivált, ahol elhozhattam a Koldusoperával a színész zsűritől a különdíjat, vagy Szegeden a Dóm téren az Elfújta a szél ősbemutatóját, ahol 23 évesen főszerepet játszhattam minden este 4500 néző előtt.
Rengeteg díjad van színésznőként. Vegyük az elsőt: 16 évesen Különdíjban részesültél a Felső Szabolcs Legfiatalabb Tehetsége címen, és a legutóbbit, amikor is

Junior Prima díjat kaptál 2019-ben. A kettő között pedig számos színésznőknek járó díjjal jutalmazták az alakításaidat. Fontosak számodra ezek az elismerések, díjak?
Alapvetően nem a díjakért dolgozik az ember, de amikor mérföldkövenként egy-egy díjjal jutalmaznak, akkor nagyon jólesik, mert ez azt jelenti, hogy figyelnek rád, és értékelik a munkádat. A díjakon túl mégis a legfontosabb az előadás végén a taps, amelyben benne van a nézők elismerése.

Egy díjat még kiemelnék: a Sztárban Sztár 9. évadának győztese, ráadásul első női győztese te voltál. Tanított valamit neked a műsor?
Megtisztelő volt átvenni ezt a díjat. Azt tanultam meg a műsor alatt, hogy bízz magadban, mert hiába mondják a hozzáértők, hogy meg tudod csinálni, ha te magad nem hiszed el.

Rengeteg magyar és nemzetközi sztár dalát elénekelted, akár a Sztárban Sztárban vagy akár csak egy dal erejéig egy-egy fellépéseden, de említhetném azt is, hogy szinkronszínésznőként Whitney Houston életrajzi filmjében az őt megformáló színésznőnek kölcsö¬nözted a hangodat. Van olyan nemzetközi sztár, akit nagyon szeretsz, netán a példaképed?
Nem vagyok egy rajongó típus, ezért konkrét nevet sem tudok mondani, de olyanokra nézek fel, akiknek az életve¬zetése, szakmai karrierje példaértékű. Ráadásul lehet, hogy később figyelek fel valakire, aki velem együtt érik be, és onnantól az ő életfelfogása is közel fog hozzám állni.

A Magyar Postához sok kötődésed van: a Puskás-musicalben láthattak a postások egy zárt körű előadáson, tavaly a kiemelt üzleti partnereinknek tartott szalonunkon léptél fel Rost Andreával, majd rá egy hónapra a Magyar Posta Világnapi Díjátadó Gáláján kápráztattad el a közönséget. Idén februárban pedig az Aranylakodalom című vígjátékban szerepeltél az MPL színház programunkon. Hogy látod a postát, a postásokat? Milyennek láttad a kisvárdai időkben?
Ami nagyon megmaradt bennem, hogy az egyik legjobb barátnőm édesanyja postán dolgozott. Egyébként gyerekként nagyon vártam mindig a postást, mert járt a Nők Lapja, amit ő hozott minden héten. Az ünnepi időszakokban meg a képeslapokat vártam nagyon, főleg anyukám barátnőjétől, aki Kanadából küldte nekünk a zenélő üdvözlőlapokat. Csodálattal néztem, hogy az ott megírt lap hogyan landol a postaládánkban.

Jársz egyébként postára? Milyen szolgáltatásokat veszel igénybe?
Régebben a csekkbefizetés miatt mentem, de bevallom, ma már keveset járok. Ha bemegyek, akkor mindig cso¬magok átvétele vagy visszaküldése miatt.

Hol találkozhatnak veled a postások a Játékszínen kívül?
A Rebecca bemutatójára készülök a Szegedi Szabadtéri Színpadon. Budapesten az Operettszínházban, a Játékszínben és a Madách Színházban több darabban láthat a nagyközönség, de a már említett Puskás, a musical és Kőszívű – A Baradlay-legenda darabokban is szerepelek. A Mi van a zsebemben? saját előadásomra is szívesen látom a postásokat, ebben egy zenekarral lépek a színpadra, ahol többek között saját dalaimat, verseimet adom elő. A legnagyobb boldogság számomra ez, amikor a saját gondolataim szólalhatnak meg a színpadon. Ezzel az önálló esetemmel többek között a Városmajorban, Békéscsabán, Kisvárdán, Szarvason, Nyíregyházán vagy a Bánkitó Fesztiválon találkozhatnak.